Nic není nemožné, říká bookerka Colours Pavla Slívová. Velkou výzvou byla cesta na Ukrajinu
Pavla Slívová ve světě angažuje hvězdy pro jeden z našich největších hudebních festivalů Colours of Ostrava. To samo je zajímavé téma, ale Pavla bude vyprávět o cestě na Ukrajinu.
Viděla a zažila nestabilní život civilistů s množstvím poplachů a výstrah, řízený black out. Se zahraničními kolegy stejné profese také měla možnost vidět, jak žijí a tvoří hudebníci ve válečných podmínkách, i děti, které studují hudbu a koncertují v krytech. V rozhovoru také přiblíží nápady, jak tamní umělce podpořit.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.