Noc otevřených dveří v Českém rozhlase Ostrava. Přijďte se podívat!

Ostravská muzejní noc v Českém rozhlase Ostrava

Zajímá vás, jak vypadá příprava vysílání v Českém rozhlase Ostrava? Přijďte se podívat na noc otevřených dveří v rámci Ostravské muzejní noci, a to v sobotu 10. června od 17:00 do budovy Českého rozhlasu.

Uvidíte práci rozhlasových moderátorů a budete si ji také moci sami vyzkoušet. Je libo fotografii s mikrofonem jako pravý moderátor, zprávař či reportér? Přesně takovou si můžete u nás během noci otevřených dveří pořídit.

V legendárním Studiu 1, kde začínaly mnohé pěvecké a hudební hvězdy, jsme pro vás připravili také zajímavý hudební program. Čeká vás vystoupení cimbálové muziky Tragač spolu s folklorním souborem Ondřejnica, pěvecký sbor Voices of Ostrava, písničkář Marek Viteker a zpěvák Radek Morcinek. Uslyšíte také muzikálové melodie sólových zpěváků při fakultě umění Ostravské univerzity.


Program ve Studiu 1
17:15–17:45 Zpěvák Radek Morcinek
17:50–20:30 CM Tragač a soubor Ondřejnica
20:30–21:30 Pěvecké trio Voices of Ostrava
21:30–22:00 Písničkář Marek Viteker
22:00–23:00 Muzikálové melodie zpěváků při FU OU

Pro děti pak bude na dvoře Českého rozhlasu Ostrava nachystáno malování na obličej, různé soutěže a skvělá bublinová školka. Začínáme 10. června v 17 hodin a budeme s vámi až do 23 hodin. Těšíme se na vás v centru Ostravy na ulici Dr. Šmerala 2.

Celkem se do 9. ročníku kulturního festivalu s názvem Ostravská muzejní noc zapojí 39 ostravských institucí, které se věnují kultuře nebo vzdělávání. Do svého zákulisí vás pustí muzea, galerie, knihovny, školy, technické památky, kavárny, kluby, radnice, cirkus i centra se speciálním zaměřením. Nebudou chybět výstavy, komentované prohlídky, přednášky, projekce, koncerty, workshopy, tvůrčí dílny nebo scénická vystoupení. Další informace najdete na stránkách Ostravské muzejní noci.

Ostravská muzejní noc 2017