Noc vědců, Svatováclavské slavnosti, Zažít Porubu jinak... Vyberte si z našich tipů

24. září 2021

Kam za kulturou, zábavou, pohodou dnes a o víkendu? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.

Hlavní událostí dneška (pátku 23. září) je Noc vědců. Jen v Ostravě můžete navštívit celou řadu míst – ať už univerzitních či například Velký svět techniky, Planetárium nebo Moravskoslezskou vědeckou knihovnu. Program vesměs startuje v 17 hodin.

Celý program Noci vědců najdete zde.

V Opavě byste si neměli nechat ujít třeba projekce fulldom pořadů v Unisféře Slezské univerzity. To startuje v 19 hodin. A pokud byste si za vědou chtěli udělat i malý výlet, vydejte se na Bílý kříž. Od 16 do 19 hodin je tam pro zájemce přístupné Experimentální ekologické pracoviště.

Za astronomickými přednáškami a pozorováním slunce a noční oblohy jste pak od 16 hodin zváni na Gruň do Starých Hamer.

Beatles v Bruntále

V Bruntále na náměstí Míru se bude v pátek od 15 hodin koncertovat a tančit společně s kapelou Backwards. V sousedním Krnově si zas můžete užít Den v muzeu. Program složený s komentovaných prohlídek depozitářů i zábavných aktivit pro celou rodinu začíná ve 14 hodin.

V Novém Jičíně jste od 20 hodin zváni na folkbluesový koncert Petry Börnerové do Jazz clubu. Ve Frenštátě p. R. v sále kina v 19 hodin začíná ochotnické představení Osm žen. A konečně v Jablunkově rovněž v kině začínají od 15 hodin projekce snímků Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

Čtěte také

Sobotní den na hradě Hukvaldy se nese ve znamení Svatováclavských slavností. Program plný šermu, boje, i hrdinných příběhů začíná v 10 hodin a potrvá do čtyř odpoledne.

Zcela jiná slavnost pak ovládne až do 3. října zámek v Kuníně. Růže pro paní hraběnku přináší návštěvníkům nejen květovné aranžmá pokojů, ale také flétnové koncerty, historický fotoateliér a také noční prohlídky zámku.

A ještě jeden tip pro sportovce: V Ostravě se v sobotu poběží noční závod. Registrace do jednotlivých kategorií začíná v 16 hodin na Masarykově náměstí a běhat se bude centrem Ostravy a dále až do půl jedenácté.

Zažít Porubu jinak

Zveme vás do ostravské Poruby na sousedskou slavnost, která oživí zámek a zámecký park. Své dveře otevře také porubská radnice.

O zábavu se vám postará mj. Komunitní centrum Makovice, které připravilo workshopy, „dětský blešák“ – bleší trh v režii samotných dětí. Nebudou chybět ani tradiční soutěže o nejlepší koláč či buchtu nebo o nejrychlejšího běžce na podpatcích. Bodů programu je víc než dost...

Vystoupení břišních tanečnic přilákalo kupodivu hlavně děti

Na zahradnické a řemeslné trhy jste v sobotu zváni do Rožnova pod Radhoštěm. Podzimní Valašská zahrada je tentokrát spojená i se Svatováclavským jarmarkem. Otevřeno je od 8 do 17 hodin v areálu campu Sport.

Naopak v Krnově se rozhodně lenošit nebude. Pokud vyslyšíte výzvu Ukliďme Krnov, přijďte na hřiště TJ Lokomotiva v Kostelci na 9. hodinu.

Tečka za létem

e Svobodných Heřmanicích jste v neděli zváni na historicko-naučnou výpravu k lomu Šífr. Začátek výpravy k lomu a po místech spojených s těžbou břidlice je ve 14 hodin na fotbalovém hřišti.

Čtěte také

A na koncert původem amerického folkaře Collina Rymera jste zas zváni do Loděnice Děhylov. Začátek je v 15 hodin.

Tečku za létem v neděli udělají v Bystřici na Třinecku. Na Rozloučení s létem jste zváni i vy, a to od 15 hodin do parku PZKO. Zahraje mimo jiné kapela Blaf, připraveny jsou i atrakce pro děti.

A i v neděli se ještě můžete vydat na Kopřivnické dny techniky. Začínají v 9 hodin na polygonu Tatra.

autoři: Romana Kubicová , tif
Spustit audio