Noční sněžení zkomplikovalo dopravu v Moravskoslezském kraji

28. listopad 2023 10:30

Noční sněžení zkomplikovalo řidičům dopravu v Moravskoslezském kraji. Na některých silnicích stále leží vrstva nového sněhu nebo je tam po chemickém ošetření rozbředlý sníh. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Dohlednost může být místy snížena kvůli sněhovým přeháňkám nebo dešti se sněhem. Ve vyšších polohách Beskyd je ujetý sníh krytý posypem. Pro těžká nákladní vozidla nad 12 tun je kvůli sněžení a tvorbě ledovky uzavřena silnice I/56 v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice na Frýdecko-Místecku. Uzavírka je v délce 20 kilometrů. Silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, vede kolem přehrady s pitnou vodou Šance. Nesmí se tam solit, a kamiony tak mívají v kopcích problémy. Silnice proto pro nákladní vozidla bývá v zimě uzavřena pravidelně.

Podle meteorologů bude dnes v kraji zataženo se sněžením, později občasným sněžením. Teploty se budou pohybovat od minus dvou do jednoho stupně Celsia, na horách to může být až minus šest stupňů Celsia. Místy napadne dalších až šest centimetrů mokrého a těžkého sněhu. Večer se v horských polohách, zejména v Jeseníkách, budou tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Ve večerních hodinách se také mohou tvořit zmrazky a náledí.

zdroj: ČTK
Spustit audio