Nová letecká linka propojí od června letiště v Mošnově s Podgoricou v Černé Hoře

30. listopad 2023 16:00

Ostravské Letiště Leoše Janáčka nabídne novou linku do černohorské Podgorici. Spoj bude provozovat Air Montenegro a létat bude jednou týdně. Část kapacity letadel bude vyhrazená cestovním kancelářím.

„Letiště v Podgorici leží jen 40 minut od moře. Černá Hora turistům nabízí i krásné hory, jezera a národní parky,“ uvedl za Letiště Ostrava Ondřej Musil, manažer pro pasažérskou přepravu.

První let je plánován na červen 2024, létat se bude do konce letní sezony, tedy do poloviny září. Létat se bude jedenkrát týdně, každé úterý. Prodej letenek bude spuštěn 4. prosince na stránkách dopravce, část kapacity letadla bude k dispozici pro cestovní kanceláře.

Počet cestujících v letošním roce nám jasně ukazuje rostoucí poptávku po létání z našeho letiště a na tu se snažíme pružně reagovat,“ dodal Musil.

Kromě pravidelných linek do Londýna a Varšavy nabízí ostravské letiště sezonní lety do letních destinací v Řecku, Egyptě, Bulharsku, Tunisku, Turecku a Španělsku. Loni letiště odbavilo 286.393 cestujících, o 148.835 více než předloni.

autor: Adam Tomáš
Spustit audio

Související