Nové album FiHa určitě stojí za povšimnutí a poslech. Vybíráme Come Home

1. leden 2021

Nové album ostravské kapely FiHa s názvem You and Me and Victoria zakotvilo na vlnách Českého rozhlasu Ostrava. A musím říci, že to je logická volba.

FiHa hraje hudbu, která vychází z toho nejlepšího, co se v populární hudbě 80. a 90. let odehrálo. Můžeme slyšet velmi příjemný zpěv Filipa Rácze, šikovně aranžované písně s chytlavými melodickými nápady a refrény, které se uhnízdí v mysli.

FiHa je kapela, která se za své retrospektivní hudební cítění vůbec nestydí. Ostatně, na obdivu k Philu Collinsovi a dalším legendám osobně nevidím vůbec nic špatného, ba naopak.

Dnes si poslechneme křehkou a posmutnělou baladu s názvem Come Home. Nová deska kapely FiHa opravdu stojí za povšimnutí.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.