Nové pořady a další změny ve vysílání

23. září 2010

V únoru se v našem vysílání objeví trojice nových titulů. Nově vás tak zveme k poslechu Rozhlasové rodinky, Extrovny a Slova na cestu. Dochází také k několika změnám vysílacích časů u některých pořadů.

Rozhlasová rodinka je pořad o vás posluchačích. Budeme vás zvát přímo do studia, budeme za vámi také jezdit a rozhovory natáčet přímo u vás, ve vašem prostředí. Pořad připravuje a bude také moderovat Artur Kubica. Rozhlasovou rodinku budete na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava slýchávat každý pátek mezi 15. a 16. hodinou místo pořadu Život jako na dlani, který k poslednímu lednu končí.

Novinky ve vysílání

Dalším z nových pořadů je Extrovna - hudební kavárna Karla Prokeše. Jde o autorský pořad známého hudebního publicisty. Vysílat jej budeme v sobotu odpoledne mezi 15. a 16. hodinou, tedy v čase, který dosud patřil kulturním magazínu Zrcadlo. O Zrcadlo ale nepřijdete. Přesouváme ho na dopoledne - sobotní magazín o kulturním dění v našem kraji budete moci poslouchat mezi desátou a jedenáctou hodinou.

Třetím novým titulem ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava je Slovo na cestu. Jde o rubriku se svátečním zamyšlením, ve které se budou střídat duchovní různých křesťanských církví. Pamětníci vědí, že nejde o rubriku zcela novou. Ještě v polovině 90. let jsme ji vysílali ve všední dny ráno po půl osmé. Teď si sváteční Slovo na cestu budete moci poslechnout každou sobotu v 11:45.

Věříme, že nové pořady a změny ve vysílání přispějí ke zkvalitnění a zatraktivnění našeho programu a více se přiblíží vašim potřebám. Přejeme vám příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava!

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.