Novinky ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava

22. září 2010

S příchodem roku 2009 dochází v našem vysílání k několika změnám. Novinkou je například pořad Životopisy - příběhy slavných i neslavných, který nahradí Minibakaláře, nebo Studio vesmír. Dalším novým titulem bude čtrnáctideník Uprostřed Evropy.

Nový cyklus Životopisy - příběhy slavných i neslavných pro vás připravujeme ve spolupráci s dalšími regionálními stanicemi Českého rozhlasu. Každý všední den v 11:30 na vás čeká jeden z pěti dílů životopisu osobnosti, který vás, doufáme, nejen zaujme, ale i překvapí.

Jako první se vám představí Eliška Junková, naše legendární automobilová závodnice. V lednu se dále můžete těšit na zajímavé životní osudy Jiřího Wolkera, Marca Pola a Salvatora Dalího. Nový cyklus nahradí rubriku Minibakaláři.

Čtrnáctideník Uprostřed Evropy je také společným projektem regionálních stanic a souvisí s předsednictvím České republiky Evropské unii. Po tuto dobu budeme tento pořad také vysílat. Střídat se bude s Radiokontaktem s tím, že Radiokontakt uslyšíte v sudé týdny, Uprostřed Evropy pak v týdny liché. Vysílací čas - pondělí 17:30.

Poslední novinkou je Studio vesmír, populárně-naučný týdeník o astronomii připravovaný ve spolupráci s pracovníky Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě-Porubě, a to u příležitosti Mezinárodního roku astronomie. Žádný pořad v té souvislosti nerušíme, pouze přesouváme rubriku Máme rádi zvířata do předchozí vysílací hodiny na 10:50.


Novinky na webu
Na stránkách Českého rozhlasu Ostrava se toho příliš nemění, vše dosavadní zůstává. V rubrice Rádio na přání ale přibude Harenda, kterou připravuje Igor Vašut. Také Studio vesmír budete moci najít na našem webu. Zvukové záznamy jednotlivých dílů ale budou zařazeny pod speciální klikonou, případně je najdete mezi pořady pod příslušným titulem.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka