Novojičínské Echo a debutová nahrávka Angelit. Vybíráme píseň Insomnie

27. září 2023

Když se řekne echo, vybaví se nám ozvěna nebo nějaké znamení. Dáte-li někomu echo, říkáte tím něco důležitého, co by měl člověk slyšet. Možná se podobné významy honily hlavou mladé kapele, která se takto pojmenovala.

Parta kamarádů z Novojičínska začala s vlastní hudební tvorbou ve věku teenagerů a v letošním roce přišla s debutovou nahrávkou nazvanou Angelit.

Sedm písniček je zajímavou kolekcí stylově balancující mezi popem a rockovějšími trendy. Jejich spojovacím článkem je, že líčí těžké životní situace, které většinou dobře známe. Proto název alba Angelit, což je mimochodem kámen, který pomáhá smířit se s událostmi, které nelze vzít zpět.

Píseň, kterou jsme vybrali, vám možná nedá spát. Jmenuje se Insomnie a pořádně si ji užijte. Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.