O lítání. Z hořkosladkého příběhu Davida Stypky, jednoho z největších talentů hudební současnosti

10. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy David Stypka

David Stypka a Bandjeez, hořkosladký příběh jednoho z největších talentů české hudby současnosti. Muže, který pochází z našeho regionu a který uměl psát neotřelé písně s báječnými texty. Člověka, který si prošel skutečně velkým utrpením, ale jeho hudba a texty jsou absolutně povznášející, protože obsahují vrchovatou náruč lásky pro všechny.

Čtěte také

Album Dýchej je posledním dílem do Davidovy mozaiky o životě a smrti a troufám si říct, že lepší desku si nešlo ani myslet.

Velkou zásluhu na tom mají jeho skvělí kolegové z kapely Bandjeez Matěj Drabina, Pavel Sotoniak a Maro Zeman. Poslechněme si další píseň, která je jako z nebe a přitom je tak bolestně lidská a otevřená, že člověk ztrácí půdu pod nohama. Jmenuje se O lítání.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.