Oceňovaný autor filmové hudby Adam Uličný přišel do rozhlasové hitparády s vánoční písní

21. prosinec 2021

S pop music má Adam Uličný zkušeností dost. Tento ostravský rodák dal o sobě vědět loni debutem V představách, prosadil se ale hlavně na poli hudby filmové. Teď přichází s vánočním klipem Ta pravá a o vaši přízeň bojuje v hitparádě Dvojky.

Roli té pravé přijala na Adamovo pozvání topmodelka Andrea Verešová. „Vánoční singl byl pro mne velkou výzvou. Říká se, že singl na vánoční téma napíše muzikant, jednou, maximálně dvakrát za celou svou kariéru. Výzva to byla o to víc zmnohonásobená, když mé pozvání, zahrát si ve videoklipu, přijala taková osobnost zvučného jména, jakou je Andrea Verešová,“ poznamenal Adam Uličný.

Na poli hudby se Adam Uličný pohybuje řadu let. Působil v několika kapelách, loni o sobě dal vědět sólovým projektem – dvě skladby jste mohli slyšet také ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava (V představách, Přestali jsme si vážit – pozn. red.). Videoklip k singlu V představách vysílalo i Óčko. A teď se s vánoční novinkou probojoval do České 12, hitparády rozhlasové Dvojky.

Zatím největší úspěch měl Adam Uličný s hudbou k videu zasněžených Pusteven. S hudebním dílem Mountain Symphony uspěl na festivalech v kanadském Phoenixu, Paříži a Cannes.

autor: tif

Související

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser