Opava vypsala výběrové řízení na ředitele dopravního podniku

8. leden 2019 15:19

Zájemci o uvolněnou funkci ředitele Městského dopravního podniku Opava se mohou hlásit do 10. února. Nový šéf by měl nastoupit v březnu. Radnice už zveřejnila podmínky výběrového řízení na svých internetových stránkách. Poslední ředitel Jaromír Walaski v prosinci rezignoval. 

Zájemce musí mít například vysokoškolské vzdělání, nejlépe dopravního zaměření. V úvahu přichází ale i ekonomické a technické vzdělání.

Musí mít také minimálně tříletou praxi v manažerské pozici a v řízení středně velkého podniku. Výhodu budou mít uchazeči s praxí v odvětví veřejné hromadné dopravy a se znalostí regionální problematiky.

Předchozí ředitel Městského dopravního podniku Opava Walaski svůj odchod po třech letech ve funkci zdůvodnil vyčerpáním a vyhořením. Do výběru nového ředitele městskou společnost dočasně vede dopravně-technický náměstek Pavel Gebauer.

Absolvent vojenské vysoké školy ve Vyškově a bývalý profesionální voják i řidič autobusu Walaski se vedení dopravní společnosti ujal v říjnu 2015. Ve funkci nahradil Radka Filipczyka, kterého odvolala dozorčí rada společnosti na základě rozhodnutí rady města. Členové rady tehdy odvolání vysvětlovali ztrátou důvěry.

Opavský dopravní podnik provozuje 15 autobusových a 11 trolejbusových linek v celkové délce přesahující 210 kilometrů. Na trasách 34 autobusů a 33 trolejbusů obhospodařuje 225 zastávek. Ročně spoje najedou bezmála 1,9 milionu kilometrů a přepraví kolem devíti milionů cestujících.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související