Opava zřejmě začne ligu v Brně, chybí jen souhlas zastupitelů

8. červen 2018 15:05
Zprávy , Zprávy

Fotbalisté Opavy s největší pravděpodobností začnou hrát první ligu v Brně, neboť jejich stadion nesplňuje licenční kritéria. Rozhodnutí o pronájmu už schválili brněnští radní a dnes odeslali dopis primátorovi Opavy.

Smlouva je podepsána, v úterý ještě musejí dát k pronájmu definitivní souhlas na svém jednání zastupitelé Brna. ČTK o tom informoval náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Hlavním nedostatkem opavského stadionu je chybějící vyhřívaný trávník, který se začal instalovat po skončení druhé ligy. Práce by měly skončit v září. Kromě trávníku se musí vybudovat ještě kotelna a upravit prostory VIP a tiskového střediska. Opavský klub předpokládá, že v Brně odehraje maximálně čtyři utkání.

Opava stále hledá náhradní stadion pro fotbalový klub. Ostrava odmítla

03801927.jpeg

Ostravský magistrát nevyhoví žádosti opavské radnice a neumožní tamnímu fotbalovému klubu SFC dočasný azyl v krajském městě. Potvrdil to primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

„Smlouva je koncipována na celý ligový ročník. Bude záležet na opavském klubu, na kolik zápasů ji využije. Nyní se ještě řeší souhlasy o pořadatelství a financování městské policie, která je placená městem. Tyto náklady by měla uhradit Opava,“ řekl Hladík.

Ve hře byla ještě varianta, že by opavský ligový nováček hrál domácí zápasy ve Znojmě. Nakonec dostalo přednost bližší Brno, vzdálenost mezi oběma stadiony je 175 kilometrů. Opavský klub uvažuje o tom, že na zápasy do Brna vypraví pro své fanoušky zvláštní vlak. „Kluby jsou v podstatě na všem domluvené. Termínová kolize by neměla nastat,“ řekl tiskový mluvčí fotbalistů druholigové Zbrojovky Martin Lísal.

Před pěti lety v sezoně 2013/14 využili brněnský azyl po postupu do nejvyšší soutěže fotbalisté Znojma, kteří měli stejný problém s vyhřívaným trávníkem a zázemím, jako má nyní Opava. Znojmo po roce sestoupilo do druhé ligy.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související