Ostrava už má hotovou studii, podle které postaví velkou koncertní halu

4. srpen 2020 14:20
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vizualizace velkého sálu nové koncertní haly
0:00
/
0:00

Studie na novou ostravskou koncertní halu je hotová. Město si v ní s architekty ujasnilo detaily, jak nová budova bude vypadat.

Nová koncertní hala bude navazovat na historickou budovu Domu umění. Lidé mezi nimi budou moci přecházet ve druhém patře.

Čtěte také

„To napojení je strategicky umístěno ve druhém nadzemním podlaží. A důvod, proč je to takhle důležité to mít v tom stejném podlaží jako jsou pódia je, že při převážení a přemisťování nástrojů nedochází k jejich rozladění,“ vysvětluje architekt Martin Kropáč.

Podle něj už je jasno i o podobě hlavního koncertního sálu, který pojme až 1300 lidí.

„Využíváme toho vineyards schématu, kde hlediště je vlastně orientováno celé 360 stupňů kolem pódia, z toho vyplývá špičková akustika. To znamená, že každý účastník, bez ohledu na to, kde v tom sále je umístěn, by měl mít stejný hudební zážitek,“ dodává.

Stavba koncertní haly vyjde zhruba na 2,2 miliardy korun. Financování zatím nijak nenarušila pandemie koronaviru.

„Pro nás je podstatné, že město si na tu stavbu spoří peníze v tom speciálním fondu pro financování koncertní haly. Tam to jde tedy podle předpokladů,“ potvrdil primátor Tomáš Macura z hnutí ANO.

Podle dva roky starého memoranda, má 600 milionů zaplatit stát, 300 milionů Moravskoslezský kraj a zbytek město. Hala má být hotová v roce 2024.

autor: pdu
Spustit audio