Ostravská divadla přizpůsobují program rozvolnění protiepidemických opatření

17. květen 2021 08:10

Ode dneška se rozvolňují i podmínky pro konání kulturních akcí. Povoleny jsou akce pod širým nebem do 700 diváků s platným testem, potvrzením o prodělané nemoci covid-19 nebo s ukončeným očkováním.

Od příštího týdne by za dodržení těchto nařízení a v poloviční kapacitě mohli diváci zaplnit i divadelní sály. Například Ostravská Komorní scéna Aréna proto ještě narychlo do konce sezóny uvede premiéru a divadla připravují i venkovní představení.

Čtěte také

V Komorní scéně Aréna se na jaře smířili s tím, že inscenaci Macbeth uvedou až příští sezónu. Díky rozvolnění ale kus zařadí ještě na konec května.

„Konečně budeme moct představit divákům našeho Macbetha, který se stal už regulérně nejdéle zkoušeným titulem v historii, protože jsme začínali začátkem listopadu. A na to, že je to nejkratší Shakespearova hra, tak jsme se jí věnovali až dost,“ říká mluvčí divadla Sylvie Vůjtková s tím, že do volného prodeje půjde v červnu 11 představení.

„Velmi mimořádným červnovým přídavkem bude Komorní scéna Aréna pod širákem, protože se na tři dny přestěhujeme do letního kina v Porubě,“ dodává Vůjtková.

Zkouší se i v Divadle Petra Bezruče, které chce v červnu odehrát asi desítku představení. „Samozřejmě u nás je otázka kapacity, protože úplně upřímně řečeno, pro poloviční kapacitu se nám ekonomicky hrát nevyplatí. Ale ta pauza je už tak strašně dlouhá, takže hrát byť v omezeném režimu chceme. Ve spolupráci s Domem kultury města Ostravy plánujeme také tři venkovní představení,“ říká dramaturgyně Anna Smrčková.

Venkovní akce plánuje i Národní divadlo moravskoslezské. Se sestavením programu uvnitř sálů pak divadlo čeká na definitivní podmínky vlády.

autor: Klára Kohutová
Spustit audio

Související