Ostravská zoo se rozhodla zatraktivnit Pavilon evoluce. Přibyly tam další zvířecí druhy

8. únor 2018
Bahník západoafrický

Ostravská zoo otevřela nové expozice. Najdete je v Pavilonu evoluce. Do nových prostor, kde je přes 200 zvířat, přibudou další čtyři druhy. Jde o obří mnohonožky, žáby nebo ryby. Už ve čtvrtek zoo pro návštěvníky připravila novou sbírku motýlů.

Pavilon evoluce je velký a moderní komplex, kde nechybí ani řada interaktivních a vzdělávacích prvků.

„Určitě jste si mohli všimnout, že jsme přemístili bahníka – myslím si – na důstojné místo u jednoho ze vstupů. Lidé si můžou přečíst, že vlastně není ryba, ale tvor, který je na větvi vedoucí k nám, čtyřnožcům,“ zmiňuje chovatel Jiří Novák, proč některé živočichy přesunuli na viditelnější místa.

„Od otevření Pavilonu evoluce uplynuly tři roky, ale protože je to Pavilon evoluce, tak samozřejmě i tady probíhají evoluční procesy. A už dostává první změny interiérů,“ dodává Novák.

Akvárium pro bahníka

Dominantou pavilonu jsou šimpanzi, nejbližší příbuzní člověka. „Tady máte exkluzivní možnost vidět šimpanze v akci – vidíte, jak šimpanz využívá nástroje, které si dokáží upravovat jako lidé,“ upozorňuje Novák.

Mnohonožka kamerunská
Vlasatice třásnitá

Novinkou v pavilonu jsou potom mnohonožky kamerunské. Ty podle chovatele Jiřího Nováka nepatří mezi ohrožené druhy.

„Vlastně všechny ty expozice jsou poměrně čerstvé, s jejich instalací jsme končili těsně před novým rokem. Samozřejmě muselo to chvilku schnout – i třeba tenhle bazének, do kterého je vidět. Abychom potom neochudili návštěvníky o pohled pod vodu,“ ukazuje chovatel.

Prohlídku končí u nové miniexpozice s žábami vlásnicemi třásnitými. „Je to všechno čerstvé a určitě se budete moci dočkat toho, že expozice budou zarůstat, budou se upravovat, možná se tam budou doplňovat druhy,“ uzavírá Novák.

Pro návštěvníky v zoo chystají také další dva nové druhy ryb.

Spustit audio
autor:Veronika Fajkusová
  • Životní styl
  • Publicistika
  • zvířata
  • příroda
  • zoo
  • Ostrava