Ostravští kriminalisté letos odhalili už 10 varen pervitinu

13. červenec 2016
Zprávy , Zprávy

Ostravským kriminalistům se daří stále účinněji bojovat s výrobci a dealery drog. Může za to takzvaný TOXI tým - specializovaný policejní útvar, který vznikl vloni v září a jen za polovinu letošního roku dopadl více pachatelů, než se kriminalistům dařilo v minulých letech.

„V roce 2016 máme 75 realizovaných pachatelů jen za první pololetí. Což je zhruba o 10 víc než v roce 2015 a mnohem víc než v předchozích letech,“ potvrzuje krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.

TOXI tým musí nejčastěji řešit případy spojené s výrobou a distribucí pervitinu a marihuany, které patří v Moravskoslezském kraji po alkoholu k nejoblíbenějším drogám.

„S ohledem na to, kde je náš kraj umístěn, si k nám velice často dojíždí pro pervitin či marihuanu lidé z Polska a ze Slovenska,“ říká šéf ostravského TOXI týmu Kamil Vašťák.

Na velkou poptávku po droze přitom dokáží místní výrobci velmi dobře reagovat. Za gram totiž utrží až 1000 korun.

Od ledna kriminalisté odhalili už 10 varen pervitinu a 9 pěstíren konopí. Jeden z nejaktivnějších vařičů – 39letý muž - přitom působil přímo na dohled vazební věznice.

Třeba u marihuany pak kriminalisté vysledovali nový trend. Namísto velkých hal se výroba přesouvá do soukromých bytů a domů, kde si lidé zřizují díky dostupným technologiím domácí pěstírny.

autor: Kateřina Daňková
Spustit audio