Ostravští Places přicházejí s novým albem. Vybíráme skladbu Light Your Burdens

17. únor 2021

Ostravská kapela Places se do Hudebního přístavu vrací s novinkovým albem I Can't Let My Hands Fight Against Your Waterfall.

Ostravští Places přicházejí s novou deskou I Can't Let My Hands Fight Against Your Waterfall

Nová nahrávka obsahuje sedm písní, přičemž některé už byly vyslány do světa v minulém roce jako singly. Kuriozitou je, že album bylo natočeno během jednoho dne pod dohledem uznávaného producenta Tomáše Neuwirtha v jeho studiu Animan.

Zvuk Places se inspiruje současným kytarovým dream popem, a my si poslechneme nový song, který ještě v rozhlasovém éteru nemáme. Moje první volba padla na úvodní Light Your Burdens, jejíž text napsala zpěvačka Eva Konečná. Píseň vás okamžitě vtáhne do snové, atmosférické nálady, která je pro hudbu Places typická.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.