Ostravští televizáci zavzpomínají na pořady o přírodě

25. březen 2005

V letošním roce završí Televizní studio Ostrava padesátý rok své existence. Pro všechny, kteří se rádi setkají s osobnostmi, které pomáhaly vytvářet pořady z televizní historie, jsou určeny pravidelné Televizní pátky v Librexu. Televizní pátek 25. března bude věnován dvěma pořadům o přírodě - Lovy beze zbraní a Po loveckých stezkách.

"Tyto pořady byly velmi oblíbené v období šedesátých až osmdesátých let. Zcela určitě si připomenou hlas Luďka Eliáše, herce, který byl průvodcem Lovů beze zbraní nebo si vzpomenou i na Františka Mudru či na skvělého kameramana Heřmana Ohnheisera. Všichni tito lidé budou přítomni, pan Mudra v zastoupení své manželky, protože nedávno zemřel," říká mluvčí ostravského studia České televize Jolanda Pilařová.

Kromě vzpomínání osobností, které se podílely na tvorbě Lovů beze zbraní a Po loveckých stezkách, budou promítnuty i vybrané ukázky. "Atmosféra pořadů byla velmi příjemná a milá. Trošičku zvláštní bylo, že se z kraje, který byl nazýván špinavým a černým, vysílaly pořady o přírodě. Mezi televizními diváky měly tenkrát velký ohlas," připomíná Pilařová.

Česká televize Ostrava

K besedě budou přizváni i lidé, kteří se dnes podílejí na televizní tvorbě podobně publicisticky zaměřených pořadů o přírodě. Podle Jolandy Pilařové tak dostane prostor konfrontace mezi dřívějším a současným přístupem k natáčení.

Televizní pátek věnovaný pořadům Lovy beze zbraní a Po loveckých stezkách začíná v 16:00 hodin v ostravském Domě knihy Librex.

Spustit audio