Ovocné knedlíky trochu jinak. Aneb tvarohové knedlíčky se švestkovým přelivem a mákem

I sladká jídla jdou připravit tak, že si je můžete vychutnat bez výčitek svědomí. Vyvarujte se zbytečného cukru, použijte celozrnnou mouku a připravte si třeba tyto báječné knedlíčky s ovocným přelivem. 

Na děti a také na jejich maminky myslíme i při našem vaření. Užijte si radost při společné přípravě jídla. Děti se mohu zapojit jen s malou výpomocí maminek.

Suroviny:
250 g měkkého tvarohu, 100 g jemné celozrnné špaldové mouky, 2 vejce, 40 g másla, citrónová kůra, špetka soli, 500 g vypeckovaných švestek, med, citrónová šťáva, bílý jogurt, mák

Postup:
Máslo utřete se žloutky do pěny, vmíchejte mouku, sůl, tvaroh, nastrouhanou citronovou kůru a nakonec sníh z bílků. Těsto nechte uležet 10 minut a poté tvarujte lžící knedlíčky (nočky), které vařte ve vroucí vodě asi 5 minut, dokud nevyplavou.
Švestky nakrájejte na menší kousky a společně s medem a citronovou šťávou je povařte.
Každou porci knedlíčků polijte omáčkou, posypte mákem a zdobte jogurtem.

Znáte někoho, kdo by nemiloval knedlíky s ovocem? Vždycky všichni milovali knedlíky od babičky. U nás jsou favoritem ty z tvarohového těsta.

Tvarohové knedlíčky se švestkovým přelivem sypané mákem budete milovat.

Švestky (ilustrační foto)

autor: baj

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.