Pěstitelské pálenice v kraji se připravují na novou sezonu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Palírna Samotišky

Po loňském suchu, kdy se mnoho ovoce neurodilo, doufají, že ta letošní bude o něco lepší. Třeba v palírně ve Stonavě na Karvinsku očekávají první zákazníky s třešňovým kvasem už v červenci.

„Teď to všechno dáváme do pořádku, abychom sezónu zahájili s perfektním zařízením. V průběhu sezóny na údržbu není až tak moc čas, dělají se jen nejnutnější věci a zařízení taky dostává zabrat,“ říká Vojtěch Feber z palírny ve Stonavě.

Pečlivě se tu také uklízí, čistí kotle i nádoby na kvašení a bude se tu i bílit. Moc času na přípravu už nezbývá. „Počítáme, že začneme pálit někdy v půlce července. To budou spíše kvasy, které jsou ještě z loňska, protože někteří lidé ještě mají kvas – buď ho připravovali v zimě, nebo to prostě jen nestihli a kvas zakonzervovali,“ dodává Feber.

Loňská sezona byla přitom nejslabší, jakou palírna pamatuje. Letos by mohla být lepší. „Ovoce je, ale v jakém stavu bude, jestli bude mít dost cukru, zatím je to takové vodnaté. Uvidíme,“ dodává Bohuslav Klimek, který má ve stonavské palírně na starosti údržbu a provoz zařízení.

Telefony od zákazníků mu ale, jak říká, zvoní už teď. „Ptají se na ceny, protože se zvedla spotřební daň,“ dodává. Mírnému zvýšení ceny se kvůli tomu palírna nevyhne.