Petra Kvitová slaví ve Fulneku, dostala klíč od srdce města

13. červenec 2014

Česká tenistka Petra Kvitová po třech letech ovládla grandslamový Wimbledon a tenisový svět se jí klaní. Dnes jí hold vzdalo i rodné město Fulnek, kam čtyřiadvacetiletá tenistka přivezla trofej ukázat. A mimo jiné pro vítězku připravilo překvapení.

Místní obyvatelé nedají na „svou“ Petru Kvitovou dopustit. Když trofej vyhrála v roce 2011, vítalo ji 1500 fanoušků. Letos mělo být slavnostní přijetí v zahradě kulturního střediska komornější, ale přišly čtyři tisícovky návštěvníků.

Tenistku provázel na pódium obrovský aplaus, fanoušci Petře Kvitové demonstrovali velkou podporu stejně jako před týdnem, kdy v Londýně vyhrála Wimbledon.

Zástupci města dlouho tajili, jaké pro slavnou obyvatelku města chystají překvapení. Při minulém triumfu získal čestné občanství, letos město své rodačce věnovalo pamětní klíč s srdci Fulneku a srdci Fulnečanů. Dostala také obrovskou kytici od místní princezny Terezky.

Pak už následovaly gratulace. Na pódiu byli rodiče české šampionky a přišel také býval fotbalista Marek Jankulovski, který Petře Kvitové věnoval dres AC Milán, na oplátku dostal tenisovou raketu.

Dvojnásobná olympijská vítězka připravila pro své fulnecké fanoušky poděkování v podobě koncertu kapely Chinaski.

autoři: pka , Petra Štrymplová , vman
Spustit audio