Po letech průtahů se těšínští divadelníci mají konečně dočkat nové Malé scény

13. leden 2018
02714660.jpeg

V nové scéně Těšínského divadla by se měli letos poprvé objevit herci. Moravskoslezský kraj po zhruba šesti letech finišuje s její dostavbou. Tu zkomplikoval krach stavební firmy VOKD. Loutkoherci dvojjazyčného souboru Bajka se mají stěhovat do vlastního zázemí už v létě. Na staveniště se v nejbližší době znovu vrátí dělníci.

Ředitel Těšínského divadla Karol Suszka se roky procházel po staveništi. Teď už se podle něj musí vše otočit k lepšímu. „Jsem přesvědčen, že během těch několika měsíců se to dokončí a budeme moci udělat světlo v celém prostoru a nejen na tom hlavním vypínači,“ říká Suszka.

Zřizovatel Těšínského divadla – Moravskoslezský kraj – musel vyřešit administrativní problémy, upravit celou dokumentaci a hledat novou stavební firmu, která dokončí dílo po zkrachovalé společnosti VOKD. Teď hejtmanství vypsalo výběrové řízení na firmu, která má vše dotáhnout do konce.

„Je předpoklad, že v tomto roce dojde k dokončení druhé scény Těšínského divadla, tak abychom v září mohli zahájit novou uměleckou sezónu i na této scéně. Zatím vše nasvědčuje tomu, že bychom to mohli zvládnout a stihnout,“ potvrzuje náměstek hejtmana Lukáš Curylo (KDU-ČSL).

A ředitel Těšínského divadla Karol Suszka už i s kolegy znovu řeší budoucnost Malé scény. „Především se tam bude zabydlovat loutková scéna Bajka, ale máme celou řadu představení a osobností,“ těší se ředitel.

Celkové náklady na stavbu Malé scény Těšínského divadla hejtmanství odhaduje zhruba na 60 milionů korun. Kromě stavebních úprav částka zahrnuje také ozvučení prostoru a další technologie.

  • Zpráva
  • divadlo
  • rekonstrukce
  • správa
  • Český Těšín