Počteníčko s babičkou, Křížovkářská liga, Hodinový vnuk... Někdejší rozhlasák Ivan Sekanina stojí za spoustou sociálních projektů

6. prosinec 2018

Ivan Sekanina věnuje posledních sedm let veškerý svůj čas seniorům. Jeho první projekt Počteníčko s babičkou funguje úspěšně i za hranicemi našeho kraje. Seniorky, které čtou dobrovolně dětem v nemocnicích, se nedávno setkaly na hejtmanství Moravskoslezského kraje.

Původním povoláním je Ivan Sekanina učitel, dlouho se ale věnoval práci redaktora v ostravském rozhlase. Poslední léta však dává veškerý svůj čas seniorům. Jeho projekty Počteníčko s babičkou, Křížovkářská liga či Hodinový vnuk mají obrovský úspěch a své uplatnění našly i mimo náš kraj.

První projekt Ivana Sekaniny pro seniory, který nazval Počteníčko s babičkou, úspěšně funguje v devíti nemocnicích ve třech krajích. V našem, Moravskoslezském kraji, čtou babičky a tři dědečci dětem v nemocnicích v Ostravě, v Krnově, Frýdku-Místku, Havířově a Karviné.

Na adventním setkání na hejtmanství se s Ivanem Sekaninou a čtecími babičkami setkala redaktorka Dagmar Misařová – poslechněte si naše Odpolední interview.

autor: dam
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová