Policie obvinila z pádu kojence oba rodiče

17. srpen 2004

Pád devítiměsíčního kojence z balkonu v prvním patře panelového domu v Ostravě-Zábřehu podle policie svou nepozorností zavinili rodiče. Kriminalisté proto čtyřiadvacetiletý pár obvinili z ublížení na zdraví z nedbalosti. Kvůli jejich nepozornosti totiž kojenec prolezl mezerou mezi zdí a kovovým zábradlím balkonu a poté spadl z čtyř a půl metrové výšky na trávník před domem.

"Policejní komisař zahájil trestní stíhání rodičů chlapce z ublížení na zdraví z nedbalosti s trestní sazbou odnětí svobody až do výše jednoho roku. Obvinění totiž nedostatečnou péčí pád devítiměsíčního chlapce zapříčinili," řekla mluvčí ostravské policie Ilona Branžovská.

Chlapeček vypadl 9. srpna po poledni z úzkého balkonu u francouzského okna. Patrně prolezl mezerou mezi zdí a kovovým zábradlím balkonu. Sanitka rychlé lékařské pomoci ho pak převezla do Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě-Porubě.

Několik dnů byl umístěn na dětském oddělení intenzivní a resuscitační péče, pak jej lékaři přeložili na běžné oddělení. Podle mluvčího nemocnice se zotavuje a do konce příštího týdne by mohl být propuštěn do domácího ošetření.

Spustit audio