Porodnice ve Frýdku-Místku se po karanténě zdravotníků opět otevřela
Gynekologicko-porodnické oddělení frýdecko-místecké nemocnice je opět v provozu. Nemocnice oddělení uzavřela před dvěma týdny poté, co byla potvrzena nákaza novým koronavirem u jedné z tamních zdravotních sester. Zdravotníci z tohoto oddělení proto museli do karantény.
Zdravotníci prošli testy a ty potvrdili, že nejsou nakažení. Porodnice tak může fungovat bez omezení. S výjimkou přítomnosti otců u porodu. Gynekologie pak provádí pouze akutní zákroky.
Čtěte také
Oddělení přerušilo provoz 13. března. U zdravotnice se jednalo o takzvanou komunitní nákazu, do žádných rizikových míst necestovala.
„Bohužel také víme o případech, kdy lidé při vstupní triáži zapírali, že se vrátili z postižených oblastí, a to proto, aby mohli jít na pravidelnou ambulantní kontrolu,“ uvedlo tehdy vedení nemocnice v prohlášení na svém webu.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zůnovo ministerstvo chce snížit maximální počet vojáků na misích východního křídla NATO o pětinu
-
Peking znervózňuje vztah Kima a Putina. Čínský prezident se v KLDR pokoušel ‚vrátit do rovnice‘
-
Pokud zemře, můj snímek nebude nic znamenat, řekl lékařům. Autor Napalmové dívky vystavuje v Praze
-
Měli mu vyhrožovat, on vše nahlásil policii. Před soudem vypovídá radní, který spustil Dozimetr
