Přes 112 tun surového tabáku objeveného v Horní Suché zlikvidují celníci

5. říjen 2017
Nakládání tabáku

Moravskoslezští celníci budou i dnes pokračovat v likvidaci rekordního množství tabáku. Odhalili ho při razii v průmyslových halách na Karvinsku. Ležel tam ve stovkách krabic, pytlů i volně na zemi. A k jeho vlastnictví se nikdo nehlásil. Více než 100 tun neznačeného tabáku postupně celníci za pomocí hasičů převážejí do drtičky v Ostravě.

Celníci našli tabák v průmyslovém areálu na okraji Horní Suché. Je tady několik hal a ve dvou z nich se tabák skladoval. V pytlích, krabicích i jen tak volně.

„Celkem se jednalo o 112 tun surového tabáku. Momentálně se nakládá do kontejnerů. Práce je určitě na celý týden,“ ukazuje mluvčí moravskoslezských celníků Pavla Zdobnická.

Naložené kontejnery se odvážejí do odpadové společnosti v Ostravě. „Tam bude tabák drcen a pak poputuje do cementárny v Hranicích, kde poslouží k výhřevu,“ upřesňuje Zdobnická.

Celníci zásobu surového tabáku našli v podstatě náhodou. Při kontrole nelegálního zaměstnání cizinců na to upozornil jejich pes.

„Jednalo se o firmu z Polska, která si tuto halu pronajala. Ale nedokázali jsme, ani jsme vlastně neprokázali vlastníka tohoto zboží,“ dodává mluvčí celníků.

Pokud by se tabák dostal na trh, přišel by stát na daních o zhruba 240 milionů korun.

Tuny tabáku, který objevili celníci při kontrole na Karvinsku
Spustit audio
  • Zpráva
  • tabák
  • celníci
  • Karvinsko