Prezident Miloš Zeman zahájil návštěvu kraje v Ostravě, pak zamířil do Jakartovic

16. květen 2018
Prezident Miloš Zeman s moravskoslezským hejtmanem Ivo Vondrákem (ANO)

Miloš Zeman je na své šesté prezidentské návštěvě Moravskoslezského kraje. Už tradičně se setkal se zástupci hejtmanství, komunálními politiky i obyvateli regionu.

Český prezident dorazil na Krajský úřad v Ostravě krátce po půl jedenácté. V sálu se setkal s představiteli kraje i zástupci obci.

Miloš Zeman zástupcům kraje oznámil, že se přidá k zastáncům vzniku holdingu, pod který by mohly spadat velké průmyslové podniky v regionu. Také on chce apelovat na majitele Třineckých železáren, aby vstoupil do jednání o koupi ostravské huti ArcelorMittal.

„Budu apelovat, aby se pokusili koupit ArcelorMittal, protože je dobré, aby podniky v této oblasti byly pokud možno ve vlastnictví domácího kapitálu,“ uvedl prezident.

Z hejtmanství si Miloš Zeman odvezl chytrou remosku, hejtmanovi pak věnoval ručně vyřezávanou dýmku.

Prezident Miloš Zeman dostal od hejtmana Iva Vondráka (ANO) remosku

Z Ostravy se český prezident přesunul na Opavsko, kde na něj po obědě čekal program v Jakartovicích.

„Těšili jsme se, už tady byl před 20 lety. Jsme hrdí, že přijel do takové malé vesnice,“ říká paní Květoslava Brodňanová, které souhlasně přikyvuje hlavou její manžel Miloslav, někdejší starosta Jakartovic.

Po sérii dotazů se Miloš Zeman podepsal do Pamětního listu obce a dekoroval její prapor prezidentskou stuhou. V průběhu druhého dne navštíví Třinecké železárny, Karvinou a Orlovou.