Při motocyklových závodech v Ostravě zemřel 25letý závodník

30. červen 2019 19:58

Během motocyklových závodů Okruh Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích dnes zemřel pětadvacetiletý závodník. Záchranáři se jej 45 minut marně snažili oživit, řekl zastupující mluvčí moravskoslezských záchranářů Ladislav Lang.

Neštěstí se stalo po 15:00. Ještě před příjezdem záchranářů poskytovala na místě pomoc zraněnému muži přítomná lékařská posádka.

"Záchranáři u vážně zraněného pacienta se zástavou oběhu prováděli rozšířenou neodkladnou resuscitaci za pomocí přístrojů a léků celkem 45 minut. Jejich úsilí však nevedlo k obnovení životních funkcí zraněného a zasahující lékař byl nakonec nucen konstatovat jeho smrt," uvedl Lang.

Tragické nehody se na závodech v Ostravě-Radvanicích staly také v letech 2016 a 2014. V roce 2016 dostal dvaadvacetiletý závodník smyk po projetí levotočivé zatáčky a vyjel mimo silnici do příkopu, ochranných sítí a keřů. Zraněním, která utrpěl, podlehl na místě.

V roce 2014 se stala smrtelná nehoda krátce po startu jednoho ze závodů. Po nárazu byly motocykl i tělo jezdce vymrštěny a sedmadvacetiletý zahraniční závodník zemřel na místě. Další čtyři jezdci se při nehodě zranili, z toho dva vážně.

V roce 2008 zemřel v Ostravě třiapadesátiletý divák a další dva byli zraněni, když při závodě sportovních vozů Memoriál Miroslava Fajkuse do přihlížejících lidí narazil šestnáctiletý závodník.

Okruh Františka Bartoše je mezinárodní závod silničních motocyklů a sajdkár, který patří k největším podobným podnikům v Moravskoslezském kraji. Závod nese jméno ostravského jezdce, jednoho z předních evropských silničních motocyklových závodníků 50. a 60. let.

zdroj: ČTK
Spustit audio