Při návštěvě Těrlicka určitě nevynechejte atraktivní Sochařský park Pod Babí horou

12. březen 2026

Návštěvníci Těrlicka by určitě neměli vynechat atraktivní Sochařský park Pod Babí horou. Místo někdejšího pohřebiště pod vzrostlými stromy koncentruje umělecké sochy z kamene a jako bonus nabízí jedinečné rozhledy po okolní krajině a hřebeni Beskyd.

Do Hradiště pod Babí horu, těrlické místní části, se Sochařský park stěhoval před lety z nedalekého Horního Dvora. Prostranství někdejšího starého hřbitova s parkovou úpravou se ukázalo jako velmi vhodné pro umístění mnohatunových kamenných kolosů.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.