Přímý přenos od Trúby ve Štramberku

23. září 2010

I letos pokračujeme v přímých přenosech ze zajímavých akcí a míst. Takový také bude dvouhodinový přímý přenos z náměstí ve Štramberku s názvem "Otevírání hradu a probouzení Šípkové Růženky". Z horského městečka, které je známé svou produkcí "Štramberských uší", se vám přihlásí Dagmar Misařová v sobotu 5. května od 14:00.

Štramberská Trúba, to je zeměpanský hrad, z něhož se do dnešních dnů zachovala hláska, upravená v roce 1904 na rozhlednu. Právě na ni a do okolí se v přímém přenosu vydáte spolu s Dagmar Misařovou.

"Od čtrnácté hodiny se s Jiříkem a jeho družinou utkáme s rytíři. Vyhneme se středověké mučírně a probudíme Šípkovou Růženku, kterou obletuje jasoň červenooký. Ochutnáme Štramberské uši, které se zde pečou na památku událostí v roce 1241, kdy se podél Odry hrnuli Tataři na Moravu," zve k poslechu přímého přenosu Dagmar Misařová.

K mikrofonu si pozve také obyvatelé Štramberku, kteří budou nejen hrát, zpívat, vyprávět legendy a pověsti, ale po právu se chlubit Národním sadem, jeskyní Šipkou, roubenkami, Muzeem Zdeňka Buriana, Lašskou naučnou stezkou a znalostí historie svého rodného města.

Otevírat hrad a probouzet Šípkovou Růženku můžete spolu s námi v přímém dvouhodinovém přenosu v sobotu 5. května od 14:00 na frekvencích: REGION 99,0 MHz * Ostravsko 107,3 MHz * Třinecko 105,3 MHz * Opavsko 102,6 MHz * Bruntálsko 95,5 MHz, nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/ostrava a www.abradio.cz/radio/cesky-rozhlas-ostrava.

autor: ČRo Ostrava
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.