Pro krásu růže. Oživení současné popové a rockové hudby přináší Lenka Hrůzová

12. únor 2021

Lenka Szabó Hrůzová a její album Podivín svět jsou hosty Hudebního přístavu Českého rozhlasu Ostrava. Podivín svět je zvláštní název, který ale výstižně ilustruje dramatické životní osudy této talentované zpěvačky.

Lenka na svém debutu představila jako ambiciózní zpěvačka, která ví, co chce říct a nepotřebuje k tomu ani náznak servility nebo extrémů. Její zpěv je velmi přirozený, cítí rytmus textu a dokáže vyjádřit atmosféru písničky.

Skladatelsky se na nahrávce podílel Lenčin manžel Jan, ale také Vladimír Figar mladší a další. Nahrávka je příjemným oživením současné populární a rockové hudby, byť stylově a zvukem inklinuje spíše k hudební tradici, přesto přináší zajímavou písňovou kolekci, která stojí za poslech.

Z alba Podivín svět vybíráme píseň Pro krásu růže, jejímž autorem je Jan Matěj Krnínský.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...