Profesor Jiří Veselý se věnuje plastické chirurgii, hovoří o její minulosti i současných možnostech

24. červen 2022

Profesor Jiří Veselý vede Kliniku plastické chirurgie FNUSA, ta se pod jeho vedením stala mezinárodně známým pracovištěm.

Je autorem řady vědeckých publikací, členem České společnosti plastické chirurgie a Mezinárodní konfederace plastické, rekonstrukční a estetické chirurgie. Profesor Jiří Veselý se narodil v Kyjově, jeho koníčkem je výtvarné umění a je také vášnivým nimrodem.

Jaká byla plastická chirurgie v době jeho studentských let? Které novinky považuje v rámci rekonstrukční chirurgie v dnešní době za nejdůležitější? Jak se dívá na pacientky, které si nechávají zvětšit či zmenšit nos kvůli efektu, a nevstupujeme tím přírodě až příliš do jejích kompetencí? Rozmluvil někdy pacientce plastickou operaci? Na jaké úrovni je česká plastická chirurgie? A kterou operaci nebo zákrok považuje za svůj největší úspěch? 

Poslechněte si záznam rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.