Programová nabídka – sobota 31. března

30. březen 2012
Doporučujeme - sobota

V odpoledním Listování poprvé otevřeme román Grunt hlučínské spisovatelky Anny Malchárkové. To je tip pro příznivce literatury. Milovníky vážné hudby zveme k večernímu koncertu vážné hudby v Galerii mistrů. Kultuře je věnováno také dopolední Zrcadlo a kulinářskou inspiraci hledejte v Dobrůtkách. Naše tipy však začínají už hodinu po půlnoci pozvánkou k pořadu Jirky Tieftrunka.


01:05 Oldies aneb Historie z černých drážek (repríza pořadu v rámci Studia Noc)
Poté, co televize odvysílala záznam závěrečného koncertu skupiny The Band a tři posluchači si napsali, bude Jirka Tieftrunk ve své hodince oldies vybírat písničky z jejích studiových alb.

10:15 Zrcadlo
V úvodu magazínu vám řekneme více o právě zahájené sezóně hradů a zámků. Poté vyrazíme do studií Českého rozhlasu Ostrava a zprostředkujeme vám atmosféru natáčení hudby k dokončovanému novému českému filmu. Následovat bude pozvánka na fotovýstavu v galerii Fiducia a skončíme ve Frenštátu pod Radhoštěm, který hostí tradiční přehlídku folkových a country kapel.

11:05 Dobrůtky
Těšíte se na Velikonoce? A rádi byste při té příležitosti připravili sváteční, ale přitom jednoduché, slavností menu? V Dobrůtkách vám nabídneme hned dva velikonoční recepty. První vás naučí přípravu typického jarního salátu a ve druhém si osvojíte návod, jak připravit chutný jehněčí steak s fazolkami a kukuřičnou polentou. Vařit a prozrazovat taje jarní kuchyně vám bude tentokrát šéfkuchař Otto Kokoszynski z beskydského hotelu Miura.

16:15 Listování
Poprvé otevřeme román hlučínské spisovatelky Anny Malchárkové Grunt. Na pozadí dramatické historie dvacátého století budeme sledovat osudy rodiny Rothů, hrdých sedláků, jejichž statek ležel na území pruského Slezska. Sedmidílnou rozhlasovou četbu připravila Eva Lenartová a ostravská herečka Alena Sasínová-Polarczyk.

18:05 Galerie mistrů
Galerie mistrů představí nové nahrávky ze Studia 1 našeho ostravského rozhlasu. Díky vystoupení houslisty Romana Patočky, klavíristy Matěje Arendárika, harfistky Ivany Dohnalové a klarinetisty Igora Františáka vám v nabídneme hudbu Leoše Janáčka, Clauda Debussyho a J. J. Boufilla. Vrcholem podvečerního koncertu bude live záznam Smyčcového kvartetu F dur „Americký" Antonína Dvořáka. Na loňském Svatováclavském hudebním festivalu s přítomností rozhlasových mikrofonů souhlasilo slavné Haasovo kvarteto.

Spustit audio
autoři: ČRo Ostrava, František Tichý