Projekt Ježíškova vnoučata potěšil taky seniora z Oder. Pan Jan chtěl vidět, jak to chodí v moderním autoservisu

6. prosinec 2017
Pan Jan si prohlíží moderní motor auta

Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata udělal tentokrát radost panu Janovi, který žije v domově pro seniory v Odrách. Když byl mladší, měl doma malou autodílnu. Teď si přál vidět moderní provoz autoservisu. Jeho touhu mu splnila slečna Lenka Švidrnochová, která ho naložila do svého auta a odvezla do autosalonu ve Valašském Meziříčí, kde už čekal přímo jeho majitel Radomír Kopecký.

„To je pohádka. Já jsem měl taky pořád čisté motory. Měl jsem takovou domácí malou dílnu, opravoval jsem tam většinou škodovky. Škoda Popular, to bylo první. Potom Spartaky, stovky, tisícovky,“ vzpomíná pan Jan.

Pana Jana doprovází Dita Chudá, pracovnice Domova Odry. „Víme, že pana Jana hodně bavily opravy, že měl svoji dílničku, že měl dokonce pilotní průkaz, a že mu to strašně chybí. A ačkoliv je panu Janovi 83 let, strašně moc se zajímá o nové technologie a chtěl vidět něco nového,“ vysvětluje pracovnice domova.

Nakolik se práce změnila, se podle pana Jana ani nedá vysvětlit. Odpověď na otázku, zda je spokojený, že viděl, co chtěl, je však jednoznačná: „Jé, a moc!“

Dárkyní tohoto zážitku návštěvy autoservisu je Lenka Švidrnochová. „Vzhledem k tomu, že se dlouho známe s rodinou Kopeckých, kteří vlastní autoservis a autosalon, tak jsem se s nimi spojila, jestli by bylo možné toto splnit. Byli nadšení a tak jsme přijeli. A jsem strašně spokojená. Je moc příjemné vidět toho člověka, jak se mu oči znovu rozjiskří. Je vidět, že ho to zaujalo a že bude mít asi na dlouhou dobu o čem přemýšlet a o čem vyprávět,“ dodává dárkyně.

Poslední místo, kam nás Radomír Kopecký dovedl, je myčka. Právě tady končí nejen oprava auta, ale také naše návštěva, jejíž průběh jsme v reportáži zaznamenali – poslechněte si ji.

Prohlídka myčky aut
Zprava dárkyně Lenka Švidrnochová, majitel servisu Radomír Kopecký a pan Jan
Technik vysvětluje panu Janovi, jak probíhá měření karosérií opravovaných aut
Pan Jan si prohlíží sportovní auto