Projít se pohádkovou Evropou? V Bukovci to zvládnete za pár chvil

3. červenec 2017
Pohádka O třech zhavranělých bratřích reprezentuje Slovensko

Cesta Evropou by nám i při použití moderní techniky trvala pěkných pár dnů. V Bukovci zvládnete celý starý kontinent projít během pár minut. Ba co víc, cestujete tam přímo pohádkově. Chodníčkem mezi dřevěnými sochami, stromy a okrasnými květinami.

Bukovecký areál nazvaný Cestujeme po Evropě je určený především dětem. Právě ty nadšeně obhlížejí chaloupku na kuří nožce, která patří Babě Jaze, měří Pinocchiův nos, posedí vedle Šípkové Růženky či osahají vlkovy brýle. Ale pro dospělé je procházka pohádkovou Evropou poučením.

„Byl to nápad bývalého starosty Petra Jalowiczora. Měl krásnou myšlenku, abychom tu Evropu nějakým způsobem přiblížili dětem,“ připomíná současná starostka Monika Czepczorová (STAN).

Na každé soše najdete štítek s informací, ze které země daná pohádka pochází. A tak si konečně udělají jasno v tom, že spousta pohádek, které vyprávíme našim dětem, není vůbec našich. Červená Karkulka je německá, Šípková Růženka francouzská, jen hrdina Bajaja je opravdu náš. O původu Mrazíka snad nebude mít pochybnosti nikdo.

„Šípková Růženka že není naše – byla to pro mne, přiznám se, taková novinka. S architektkou jsme tady pak vymýšlely vegetaci, typickou pro Francii ale i pro nás. Takže Šípková Růženka spí na lavičce, kterou obklopují popínavé bílé růže a záhony vonících levandulí,“ popisuje starostka.

U Bajaji pak rostou mladé lípy, u dánského Ošklivého káčátka zas vysoká šustivá tráva a pod nohami chrastí kačírek.

Areál Cestujeme po Evropě v Bukovci je přístupný po celý rok. V zimě se na protějším kopci Kempa lyžuje, v létě se pak můžete vydat také Fitness stezkou směrem do centra Bukovce.