Propojit svět lidí, kteří chtějí pomoci, se světem těch, kteří pomoc potřebují. To je hlavní smysl dobrovolnictví

9. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dobrovolník Tomáš Petruška v Domově Barevný svět

Proč se člověk stane dobrovolníkem, který neváhá darovat nezištně druhým svůj zájem a čas? To napoví Tomáš Petruška, který navštěvuje zdravotně hendikepované v ostravském Domově Barevný svět. A své k tomu řekne také vedoucí zařízení Barbora Halašková.

Propojit svět lidí, kteří chtějí pomoci, se světem těch, kteří pomoc potřebují. To je hlavní smysl dobrovolnictví, ke kterému některé z nás inspirovaly i nelehké uplynulé měsíce. Nemocné a zdravotně hendikepované tak začal také navštěvovat dobrovolník Tomáš Petruška, který svůj volný čas věnuje v současné době i lidem v ostravském centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek.

Darujte hodinu týdně

To je výzva Dobrovolnického centra ADRA všem, kteří chtějí věnovat kousek svého času, zájmu a pozornosti nemocným, hendikepovaným nebo osamělým lidem. Jedním z těch, kteří tuto výzvu před časem vyslyšeli a zapojili se do dobrovolnictví, je Tomáš Petruška. A právě s ním jsme natáčeli rozhovor v Domově Barevný svět v Ostravě-Petřkovicích, kde žijí lidé se zdravotním a mentálním postižením. Mluvili jsme i s vedoucí zařízení Barborou Halaškovou.

Dobrovolník Tomáš Petruška v Barevném světě
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.