Pustevny o víkendu: Kolabující doprava a lidé nedodržující vládní opatření
Zmatky, davy a fronty na lanovku i parkoviště. Cesta na Pustevny se zvláště o víkendech lidem protáhne. Třeba na lanovku se v dlouhé frontě čeká zhruba hodinu.
Také parkoviště na Pustevnách bývá obsazené už brzy ráno a lidé parkují auta i mimo povolené plochy. Ve všední den naopak přivítá návštěvníky poloprázdné středisko.
Policie o problému ví, ale kvůli velké nemocnosti policistů nemá pro častější zásahy na Pustevnách potřebnou kapacitu.
Problémy s neukázněnými řidiči jsou už ale pod Pustevnami. „Nerespektují zákazy zastavení a stání, které na Pustevnách máme. Dole v obci pak máme dvě světelné tabule informující o obsazenosti parkovišť, a přesto řidiči jezdí nahoru,“ říká místostarostka Prostřední Bečvy Alena Srovnalová (SNK).
Poslechněte si celou reportáž, kterou připravila Gabriela Hykl.
Související
-
Zimní střediska jsou oficiálně uzavřená, přesto do hor proudí každý den tisíce lidí
V Libereckém kraji je možné k cestám za sněhem využívat také speciální autobusové linky. Vždy je ale nutné dodržovat protiepidemická nařízení vlády.
-
Valašský Václavák s lepším zázemím. Pustevny dostanou milion ze speciálního fondu
Trojanovice a Prostřední Bečva chtějí vylepšit zázemí pro návštěvníky Pusteven. Přispívají proto společně s Moravskoslezským a Zlínským krajem do Fondu Pustevny.
-
Nápor návštěvníků na přírodu je šílený, zvěři to škodí. Umíme se v přírodě chovat?
Povíme si o tom, jak přispět v zimě k ochraně lesní zvěře. Myslivec Ivan Hoch krom jiného také vysvětlí, proč zvířatům škodí, když je násilně vyrušíme.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy
Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.