Pylové zpravodajství: alergeny z ovzduší ustupují

Žádné ze sledovaných aeroalergenů v uplynulém týdnu nedosahovaly alergologicky významné úrovně. Sporadicky se objevovaly pyly jitrocele, trav, ambrózie a merlíkovitých. Stále početné, avšak méně agresivní, jsou pyly kopřiv a spóry venkovních plísní.

"V příštím období bude koncentrace pylových alergenů vytrvale slábnout. Do začátku října se mohou objevovat vyšší počty pylu ambrózie a pelyňku. Spóry plísní budeme zaznamenávat zřejmě až do druhé poloviny října," upřesnila mluvčí Nemocnice Třinec Lenka Franková.

Pylová situace se s příchodem podzimního počasí zklidnila. Tato zpráva je tedy poslední v roce 2005. Pylový lapač bude v Nemocnici Třinec i nadále v provozu a rozbory bude dle pravidel vídeňské centrály provádět do konce října. S dalšími zprávami o pylové situaci se přihlásí opět v březnu příštího roku.

Pylové zpravodajství jsme vám nabízeli v našich zprávách pravidelně každou středu ve 12:00 hodin, v repríze tentýž den jako součást vstupu s meteorology v 17:20 hodin. Každé středeční poledne jste mohli aktuální informace nalézt také na naší internetové stránce.