René Matlášek, Zimomřivá. Vybíráme z nového alba Tlusté čáry

17. prosinec 2021

V Hudebním přístavu nám zakotvila mladá naděje ostravské hudby. Písničkář René Matlášek začínal před pár lety jako folkový písničkář, během let ale došel k srozumitelnému a přitom docela zajímavému výrazu, který má blíž k populární hudbě než k stylově čistému folku.

Slyšíme to jasně na aranžích nového alba Tlusté čáry, které už svým názvem naznačuje rezolutní obrat ze zajetých kolejí. Novinkou je široký zvuk, častější role klavíru a forma typická pro popovou baladu. Matláškovy písně v sobě nesou naději. Když o ní zpívá někdo přesvědčivým způsobem, není důvod mu nedůvěřovat. O tom, že René Matlášek má srdce otevřené pro všechny, kdo naslouchají, není nejmenších pochyb.

Další písní, která v Hudebním přístavu zazní, má název Zimomřivá. Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.