Rok v pozastaveném čase má dopad na naše těla. Je nutné je zase rozhýbat

19. duben 2021

Rok tráví celá planeta v pozastaveném čase. Spoustě věcem jsme přivykli a možná si vůbec nevšímáme, co to dělá s našimi těly. Hodně o tom ví Daniel Jandačka.

Zastavení skutečně pociťujeme prakticky. Spousta z nás se přesunula k domácím počítačům a co víc, i dětem se školní výuka přesunula do režimu, který tady ještě nebyl. Spoustě věcem jsme přivykli a možná si vůbec nevšímáme, co to dělá s našimi těly. O kolik pohybu jsme přišli.

O tom umí vyprávět Daniel Jandačka, děkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity a odborný garant Centra diagnostiky lidského pohybu. Poslechněte si rozhovor o našem těle a o nutnosti ho rozhýbat.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.