Rozhlasové Studio 1 se rozezní lidovou hudbou

22. září 2010

Studio 1 Českého rozhlasu Ostrava se ve středu 17. prosince v 18:00 rozezní lidovou hudbou. Na programu je další večer z cyklu Zpěvem k srdci. Hosté redaktora Jana Rokyty přijedou tentokrát z Moravského Slovácka, a sice z Kunovic u Uherského Hradiště.

Bude to etnografka Romana Habartová a Cimbálová muzika Kunovjan se svými dětskými sólisty. Společně nám přiblíží, jak se slavily a slaví Vánoce v jejich regionu, a zahrají vánoční písně a koledy. Některé si budeme moci zazpívat spolu s muzikanty.

"Budou to písně, které třeba všichni neznají, ale jsou velice půvabné. A pak to budou písně, které všichni známe. Za všechny řeknu Narodil se Kristus pán nebo Nesem vám noviny a tyto věci budeme zpívat všichni. A takové ty klenotky moravskoslováckých Vánoc nám zazpívají děti, abychom se také poučili," slibuje Jan Rokyta.

Vstupenky na koncert v ceně 50,- Kč si můžete zakoupit v recepci Českého rozhlasu Ostrava. První část folklórního večera můžete poslouchat také v přímém přenosu na našich vysílacích frekvencích.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.