Rychle, než to zase zavřou! Poradíme, kam o prodlouženém prázdninovém víkendu

2. červenec 2021

Pátek, sobota, neděle, pondělí a úterý. Pět volných dní, ve kterých můžete podniknout spoustu akcí, výletů, návštěv. Nebo koukat na fotbal.

Janáčkova filharmonie Ostrava otevírá za Domem kultury města Ostravy nové orchestřiště. Za příznivého počasí si tam můžete poslechnout Letní pastorale Artura Honneggera  a Beethovenovu Pastorální symfonii. Začátek koncertu v novém prostoru je v pátek v 19:00.

Čtěte také

Ve Valašském muzeu v přírodě v pátek v 16:00 začínají Rožnovské slavnosti. V pátečním programu se představí mladí odzemkáři, soubory Troják a Kašava nebo cimbálová muzika Aldamáš. Slavnosti potrvají do neděle.

V Archeoparku v Chotěbuzi můžete oslavit Cyrilometodějské dny. Vždy od 9 do 17 hodin o tomto víkendu je pro vás připraven tematicky laděný program, v němž se dozvíte o životě starých Slovanů, jejich náboženství, odívání, stravování i způsobu boje.

Archeopark Chotěbuz

Strávit víkendové dny u vody můžete třeba na Slezské Hartě. Sobota i neděle tam patří jachtařským závodům Bermuda Cup 2021. K vidění budou dálkové plavby i okruhový jachting. Začátek závodů je v 11:00.

Mistrovství Evropy ve fotbal - Euro 2020

V sobotu také můžete letět do Baku nebo zůstat doma a koukat na televizi. Na fotbal, na Euro 2020. Českou reprezentaci totiž od 18:00 čeká čtvrtfinálový zápas proti Dánsku. Můžete se dívat na telku, nebo poslouchat Radiožurnál Sport. A to by mohla být lepší volba :-)

Mlynář Mácha z Bartošovického vodního mlýna zve v sobotu i v neděli na komentovanou prohlídku historické budovy, kterou vlastními silami opravil. Zájemci jsou zváni do Bartošovic na 10. hodinu a čeká je nejen pan domácí v patřičném kostýmu, ale také spousta mlynářských historek a ochutnávka něčeho dobrého.

Nedělní psí časno ve Faunaparku

Ve Frýdku-Místku můžete v neděli dopoledne vzít svého čtyřnohého přítele a vyrazit s ním na psí den do Faunaparku. Začátek je už v osm ráno.

V neděli odpoledne jste pak od 15:00 ve Frýdku-Místku zváni na prohlídku Židovského hřbitova a o hodinu později začíná první promenádní koncert v Sadech Bedřicha Smetany, tentokrát s Tanečním a swingovým orchestrem Bedřicha Pukovce.

Závěrečným dnem také pokračuje Mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti v areálu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Nedělení program zahájí v 10:00 mše svatá v kostele sv. Anny a pak už pokračují vystoupení jednotlivých souborů až do velkého finále Vojenského uměleckého souboru Ondráš, které nabídne putování s písničkami a tanci od 20:00 v amfiteátru Valašské dědiny.

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm

Zájemcům o prohlídku se otevírá Zámek v Paskově. Navštívit jej a prohlédnout si jeho stálou expozici, sezónní výstavy i galerii erbů jeho držitelů můžete od 10 do 17 hodin.

Hrad Sovinec zas láká až do útrerka 6. července na 10. ročník Sovineckého šperku, tedy jarmarku plného šperkařů a řemeslníků. A konečně na zámek v Hradci nad Moravicí v neděli vyražte s dětmi. V průběhu celého dne je tam pro ně přichystaná pohádka Čertův poklad.

Čtěte také

Filmoví fanoušci mohou opět letos vyrazit v Hlučíně po setmění do letního kina. Ke společné podívané pod širým nebem jsou během prázdnin zváni v různých částech a zákoutích města. V pondělí promítání doputuje do místní části Rovniny, kde se budou diváci od 21:30 bavit u české komedie Bobule 3.

Prázdniny na Slezskoostravském hradě zpestří letos festival s názvem Barrak Music Hrad. Mimo jiné slibuje koncerty oblíbených kapel, jako jsou Divokej Bill, Horkýže Slíže nebo Mňága a Žďorp. V pondělí ovšem hradní pódium obsadí Mig 21. Na koncert jste zváni od osmi večer.

Kapela Mig 21

Motorový výletní vlak opět v těchto dnech vyrazil z Třemešné ve Slezsku do Slezských Rudoltic. Právě tento prodloužený víkend patří v Kulturním domě ve Slezských Rudolticích setkání modelářů.

Sovinecký šperk. To je tradiční šperkařský jarmark, kterému už čtvrtým dnem patří hrad Sovinec. Návštěvníci uvidí hotová díla i různé techniky výroby šperků z cínu, mědi, stříbra, z kamenů, kůže, dřeva a smaltu. Akci doprovází také program na pátém nádvoří, kde vystupují šermíři, tanečníci nebo také sokolníci.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.