Rýmovník, kávový lógr nebo rozmarýn. To jsou bojovníci za čistou domácnost. Takhle vyzrajete na moly

Jak si i bez chemie udržet domácnost čistou a voňavou? Pachy v lednici zaručeně pohltí koření.

Vezměte starší silonku a vkládejte do ní všechno, co vám voní. Třeba lehce nadrcený hřebíček, rozmarýn a tymián. Po pachu z lednice nebude po pár dnech ani stopa.

Pach z odpadu můžete přirozeně odstranit kávovým lógrem. Stačí, když spojíte lógr s horkou vodou. Odpadní trubky zbavíte nečistot i mastnoty.

Byt krásně provoníte, když při luxování vložíte do sáčku vysavače levanduli nebo čerstvě utržený rýmovník. Rýmovník můžete použít také v boji proti šatním molům. Stačí čerstvé listy rozdrtit, položit na kousek vaty a vložit do skříně. Tento přírodní odpuzovač měňte tak dlouho, dokud se molů nezbavíte.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.