S Dušanem Rapošem a Petrem Šiškou o filmu Ženská pomsta

16. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ženská pomsta

Slovenský režisér Dušan Rapoš a producent Petr Šiška spolu natočili hořkosladkou komedii Ženská pomsta. Co spolupráci předcházelo a proč se opět děj filmu odehrává převážně v našem kraji?

Toužily po ní zástupy mužů, ale ona se v 16 letech zamilovala do dvakrát tak staršího rozvedeného muže s dvěma dětmi. Jejich vztahu věřil málokdo. Ale vyšlo jim to. Píšťalka z filmových Básníků Eva Vejmělková a režisér Fontány pro Zuzanu Dušan Rapoš tvoří pár už 35 let. I to se probíralo na ostravské předpremiéře hořkosladké komedie Ženská pomsta, ke které společně napsali scénář.

A některé filmové scény se odehrávaly i v budově ostravského rozhlasu. Tento film však není prvním, který se zrodil ze spolupráce slovenského režiséra a bývalého rozhlasáka, producenta Petra Šišky.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová