Senioři ve Frýdku-Místku se dočkali. Mají nové centrum pro své aktivity

Komunitní centrum (ilustrační foto)

Aktivity frýdeckomístecké organizace důchodců se soustředí do nového Centra pro aktivní seniory. Je uprostřed sídliště, nedaleko centra města a první akce už se tam konají tento týden. Budovu v Anenské ulici za více než 50 milionů korun postavilo město. Tamní seniorská organizace věří, že centrum přiláká další starší lidi, kteří jsou třeba sami a chtěli by to změnit.

Karel Kunčický z místní organizace seniorů s nadšením provází po nové budově. Od počátků, kdy se o novém centru začalo mluvit, po otevření, uběhlo 16 let. „Dnes je krásný den a jsem rád, že jsem se toho dožil,“ říká dojatě.

0:00
/
0:00

Sehnat vhodné místo pro toto centrum nebylo jednoduché. „Putovali jsme po městě a hledali vhodné prostory. Bylo tady mnoho opuštěných budov, ale většina v soukromých rukou. A ty, které patřily městu, nebyly až tak vhodné,“ říká předseda tamní seniorské organizace Dalibor Kališ.

Nakonec město rozhodlo, že opraví bývalý dům pionýrů na Anenské ulici. Jenže se zjistilo, že je v tak špatné stavu, že se musí zbourat. „Tak jsme tady vystavěli nový dům. Celková investice vyšla na necelých 52 milionů korun a všechny aktivity seniorů budeme stahovat právě sem,“ upřesnil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký (ČSSD).

Třeba cvičit budou senioři tady v multifunkčním sále, ať už jógu, na balonech nebo třeba na židlích, podle kondice. „Měli jsme pronajaté různé místnosti po celém městě, teď to budeme mít soustředěné v jedné budově. Je to lepší – jsou tu šatny, sprchy, je to i blízko centra,“ pochvaluje seniorka Anna Sumcová.

Do nového centra se přestěhuje i frýdeckomístecký Senior point z Křížového podchodu, a senioři už tak nebudou muset zdolávat tamní schody.

Spustit audio

Související