Setkání s Karlem Lopraisem po 30 letech od prvního vítězství v dakarské rallye

16. duben 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Karel Loprais

Nadační fond Historie dobrodružství připomíná nejvýznamnější počiny československých, posléze českých dobrodruhů a cestovatelů. A protože si letos připomínáme právě 30 let od prvního vítězství Lopraisovy Tatry v pouštním závodě Paříž-Dakar, setkáme se s šestinásobným vítězem této nejtěžší rallye světa v Odpoledním interview.

Díky nadačnímu fondu Historie dobrodružství se mohli setkat fandové Karla Lopraise s tímto legendárním závodníkem na besedě v ostravském kulturním centru Cooltour. A právě tam jsme šestinásobného vítěze nejtěžší pouštní soutěže požádali o rozhovor.

Jak už bylo v úvodu řečeno, letos je to 30 let od chvíle, kdy Tatra řízená Karlem Lopraisem poprvé protnula jako vítěz cílovou pásku tehdy 10. ročníku Rallye Paříž-Dakar mezi kamiony. Od té doby pak zvítězil Karel Loprais ještě pětkrát, čímž si vysloužil titul Monsieur Dakar.

autor: dam
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová