Shantel: od Balkánu k retro rock’n‘rollu

Německý DJ a programátor Shantel, vlastním jménem Stefan Hantel, se řadí mezi pionýry napojení romské hudby z Balkánu na taneční scénu. Jeho pojízdná klubová show Bucovina Club v roce 2001 odstartovala „horečku balkánské noci".

Za originální kombinaci živých romských muzikantů a zpěváků s elektronikou získal proto právem cenu rádia BBC v kategorii world music.

„Na novém albu Anarchy & Romance ale elektroniku nahradili živí hudebníci a Balkán retro 60. a 70. let neboli dřevní britský a americký rock´n´roll, funky, rockabilly a dokonce finský tanec letkajenkka, zkráceně letkis,“ vysvětluje autor pořadu Jiří Moravčík.

Půlhodinku world music nazvanou Hudba ze zapadlých vesnic si můžete ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava poslechnout v úterý 25. února v 18:30, záznam pořadu pak najdete v iRadiu.


Kompletní program vysílání Českého rozhlasu Ostrava
Upozorňujeme, že témata pořadů či jejich hosté se mohou změnit! Děkujeme za pochopení.

autor: tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.