Silničáři se připravují na druhou polovinu zimy. Posypu zatím mají dost

6. leden 2022 06:20

Přípravy na druhou polovinu zimy dokončují silničáři v Moravskoslezském kraji. Díky teplejšímu počasí posledních dní mohli překontrolovat a případně doplnit sklady posypových materiálů. I když prosincové přívaly sněhu pro ně byly náročné, posypu mají stále dost.

I když během první poloviny této zimy měli silničáři dostatek práce, ta minulá pro ně nakonec byla náročnější. A to hlavně v její druhé půlce.

„Zatím jsme na tom relativně dobře, protože v loňské zimě jsme měli rekordních 69 dní výjezdů. Na tom čísle letos samozřejmě nejsme. Taky ta spotřeba soli byla zhruba 4600 tun, letos máme připravených šest tisíc tun a ani zdaleka se tam neblížíme,“ vysvětluje mluvčí Ostravských komunikací Eva Kijonková.

Sníh v první polovině zimy zaměstnal i krajskou správu silnic. Její sklady ale prozatím mají dostatek posypové soli a inertního materiálu. „Zima byla zatím významnější v prosinci, takže zásoby máme dostatečné. Uvidíme, jak se počasí vyvine v lednu,“ dodává náměstek ředitele Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák.

autor: Petr Dušek
Spustit audio

Související