Silný déšť zaměstnává hasiče, na řadě míst čerpají vodu ze sklepů i garáží
Přes šedesát výjezdů mají za sebou moravskoslezští hasiči od dnešního rána kvůli silnému dešti. A další přibývají. Ve většině případů lidem odčerpávají vodu ze zatopených sklepů a garáží a čistí i ucpané kanály.
„Počet výjezdů hasičů kvůli dešti tak je od středečního rána do 14 hodin na číslu 62, z toho 48 čerpání vody, především v okrese Opava. Také čištění kanálů a propustků bylo dosud nejvíce na Opavsku. Například v okrese Bruntál a Ostrava-město nemuseli hasiči kvůli dešti vyjet dosud ani jednou,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.
Kvůli dešti stoupají v Moravskoslezském kraji i hladiny toků. Podle informací Povodí Odry dosáhla už druhého stupně povodňové aktivity Jičínka v Novém Jičíně a na prvním stupni jsou i dva toky na Frýdecko-Místecku.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bříza: Íránské revoluční gardy pomalu začínají stát ovládat. Trump mírovou dohodu oznámil už třicetkrát
-
Mám opancéřované dveře, vysvětluje proruský separatista, jak přežil pokus o atentát v Moskvě
-
‚Jsem pravicová liberálka.‘ Pěvkyně Pecková vyzve za ODS v Praze 9 v senátních volbách Smoljaka
-
Elon Musk se stal prvním dolarovým bilionářem poté, co se akcie SpaceX dostaly na burzu